Enter your keyword

Nowa spółka na rynku nieruchomości wakacyjnych

Dwie firmy: Kristensen Group i Dwell Well Development połączyły siły, by wspólnie realizować nową inwestycję na rynku apartamentów wakacyjnych –
w Krynicy-Zdrój powstanie Park Jaworzyna. Powołana w tym celu spółka Holiday Investments będzie działała w formule joint venture.

Zrównoważone partnerstwo

Kristensen Group i Dwell Well Development, które jest częścią Fundamental Group, są równorzędnymi partnerami kapitałowymi i merytorycznymi. – Mamy niezbędne doświadczenie w segmencie nieruchomości wakacyjnych. Nasz partner zaś jako generalny wykonawca zrealizował wiele nowatorskich i skomplikowanych inwestycji. Spółka Fundamental Group posiada ponadto projekty deweloperskie w budownictwie mieszkaniowym  – mówi John Kristensen, członek zarządu Holiday Investments, reprezentujący w nowej spółce Kristensen Group. Dokładnie tak będzie wyglądał podział obowiązków – Kristensen Group odpowiada za cały proces deweloperski, sprzedaż i komunikację projektu Park Jaworzyna. Natomiast głównym wykonawcą będzie Fundamental Group, który również będzie prowadził sprawy księgowe
i administracyjne. – Mamy podobne myślenie biznesowe. Łączy nas troska o przestrzeń, mocne poczucie odpowiedzialności za to, co wybudujemy, dbanie o zrównoważony rozwój miejsc. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w partnerstwie możemy zrealizować większą inwestycję – dodaje Joanna Posłowska, członek zarządu Holiday Investments, przedstawicielka Dwell Well Development.

Park Jaworzyna– nowa inwestycja

Partnerzy nabyli już działkę wielkości ponad 6 ha przy ul. Czarny Potok w Krynicy-Zdrój. –  Mamy najpiękniejszą działkę w Krynicy-Zdrój, położoną na stoku, blisko infrastruktury narciarskiej, w sąsiedztwie parku krajobrazowego i z widokiem na masyw Jaworzyny – mówi Jacek Twardowski, który będzie odpowiedzialny z ramienia Kristensen Group za sprzedaż. Holiday Investments zamierza postawić tam ok. 130 lokali skupionych w kilku budynkach. Wstępne analizy pokazują, że wartość inwestycji szacowana jest na  ok. 80 mln PLN. Proces przygotowawczy do rozpoczęcia inwestycji rozłożony jest na 2 lata.

O partnerach

Kristensen Group specjalizuje się w nieruchomościach wakacyjnych. Firma ma duńskie korzenie, w Europie działa od ponad pół wieku. Na polski rynek weszła na początku lat 2000 i zadebiutowała dużym kompleksem nadmorskich apartamentów Baltic Park
w Świnoujściu. Od tego czasu zrealizowała również inwestycje w górskich kurortach: Karpaczu – Apartamenty pod Śnieżką, w Wiśle – Apartamenty Bukowa Góra (dwa budynki), a także na Mazurach – Osadę Zamkową w Pasymiu. Deweloper łącznie wybudował blisko 500 apartamentów. W 2018 r. rozpocznie budowę kolejnej inwestycji w Karpaczu – Active Village, gdzie powstanie 59 domów górskich, a w każdym z nich po 2 apartamenty.

Dwell Well Development powstała w 1994 r. i jest częścią Fundamental Group – dawniej BUDNER. Deweloper realizuje inwestycje typu akademiki komercyjne np. Dwell Well Sacharowa – budynek hotelowo- usługowy położony w bliskim sąsiedztwie metra Słodowiec na Bielanach czy Dwell Well Grochowska z wiodącą funkcją hotelową (hotel 1-gwiazdkowy). Firma także buduje mieszkania na wynajem jak np. Mokotów City przy ul. Samochodowej lub Słoneczne wzgórza położone na gdańskim Ujeścisku. Znaczną część portfolio stanowią inwestycje mieszkaniowe np. Rezydencja Woronicza, Rezydencja Łowicka, Apartamenty Poniatowskiego w Piasecznie, Apartamenty Dworcowa (Warszawa – Piaseczno), Apartamenty Boernerowo na Bemowie, Apartamenty na Powiślu, Apartamenty Sułkowskiego, Osiedle pod Wierzbami w Piasecznie czy Za słoneczną bramą w Gdańsku.

© Copyright 2022. Fundamental Group S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   Polityka Prywatności   Kontakt