Enter your keyword

Budner S.A. zmienia nazwę – dynamiczny rozwój i podążanie za nowymi sektorami rynku

Budner S.A. zmienia nazwę – dynamiczny rozwój i podążanie za nowymi sektorami rynku

Budner S.A. jest jedną z kluczowych warszawskich firm na rynku budowlanym w Polsce. W związku z dynamicznym rozwojem i podążaniem za innowacyjnymi rozwiązaniami firma w styczniu 2017 r. zmieni nazwę na Fundamental Group. Jej profil zostanie uzupełniony o dodatkowe działania strategiczne, które mają sprzyjać szybszemu i dalszemu rozwojowi Spółki. Firmą pokieruje dotychczasowa kadra menedżerska, która od kilkunastu lat tworzyła historię sukcesu Budner.

Fundamental Group będzie kontynuować rozwój i działalność firmy w dotychczasowych obszarach, koncentrując się na świadczeniu usług generalnego wykonawstwa robót kubaturowych, z których spółka Budner S.A. była do tej pory znana i ceniona na rynku budowlanym. Bez zmian pozostanie organizacja i wykwalifikowana kadra pracownicza, która będzie stanowić największą wartość Spółki.

Mamy określone plany dalszego rozwoju – struktura docelowa jest tak zdefiniowana, aby finalnie zadebiutować na GPW do końca 2018 roku – mówi Leszek Stankiewicz, Wiceprazes Zarządu Budner S.A.

Nowa nazwa firmy nawiązuje bezpośrednio do „fundamentu”, słowa odnoszącego się do początku dającego stateczność całej budowli. Naszym fundamentem jest przede wszystkim 25-letnie doświadczenie w realizacji szerokiego zakresu prac – od stanów surowych, poprzez remonty i adaptacje, do zaawansowanych prac wykończeniowych i najbardziej kompleksowych usługpodsumowuje Leszek Stankiewicz.

Zdobywanie nowych i skomplikowanych technologicznie kontraktów ma się udać poprzez wdrożenie nowej strategii wzrostu opartej na doświadczonej kadrze będącej fundamentem mocnego zespołu. Fundamental Group oznacza zatem stabilność, rzetelność, nowoczesność, wysoką jakość i profesjonalizm oraz partnerstwo w biznesie – komentuje Leszek Stankiewicz, Wiceprezes Zarządu Budner S.A.

Rozszerzenie działalności w obszarze przemysłowym jest działaniem strategicznym.

Firma planuje także prężnie się rozwijać w nowych segmentach rynku, stawiając m.in. na budownictwo  inwestycyjne. W Polsce powstaje coraz więcej obiektów z mikroapartamentami i mieszkaniami na wynajem. Udział w tym sektorze jest strategią firmy na przyszłość – Fundamental Group będzie walczyć o pozycje w branży rozwijając projekty wykończonych mieszkań na wynajem realizowanych w układzie „Design and build” pod klucz. Spółka ma także w planach budowę sieci akademików – w pierwszym etapie dwóch w Warszawie oraz jednego w Krakowie.

Również planujemy dostosowywać niektóre nasze projekty w kierunku wykorzystania prefabrykacji – mówi Robert Jelonek, Członek Zarządu Budner S.A. – Konstrukcje z prefabrykatów są trwałe, przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji.

Ponadto ważnym elementem strategii Fundamental Group jest poszerzenie zakresu działalności firmy o sektor infrastruktury.

© Copyright 2022. Fundamental Group S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   Polityka Prywatności   Kontakt