Enter your keyword

Budner S.A. wygrał kontrakt na budowę stacji Targówek II linii metra

Budner S.A. wygrał kontrakt na budowę stacji Targówek II linii metra

Budner S.A. został generalnym wykonawcą budowy stacji C17 (Targówek ul. Ossowskiego/Pratulińska) z I etapu II linii metra w Warszawie. Na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawa spółka rozpoczęła prace 17 października br. a jej zakończenie zaplanowano na 20 maja 2017 roku.

Budner S.A. będzie odpowiedzialny za wykonanie płyt: fundamentowej (wraz z izolacją) i pośredniej oraz rusztu belkowego na gruncie, stropowej na gruncie wraz z izolacją, wykonanie wykopów podstropowych wraz  z odwodnieniem.

I etap realizacji odcinka wschodnio-północnego dotyczy szlaku rozpoczynającego się za stacją C15 (Dworzec Wileński) do torów odstawczych za stacją C18 (Trocka). Przy budowie stacji będzie pracować 120 osób.

Jesteśmy dumni z wygranego przetargu na budowę stacji C17. Świadczy to o tym, iż doświadczenie inżynieryjne oraz dotychczasowe sukcesy w realizacji skomplikowanych budów, mają istotne znaczenie przy wyborze partnera w tak ważnej dla każdego Warszawiaka inwestycji  jaką stanowi II linia metra. – komentuje Jarosław Brzozowskie, Członek Zarządu i Dyrektor Produkcji Budner S.A.

Komentarz kierownika kontraktu: Adam Adamczyk

Budowa stacji metra stanowi duże wyzwanie. Z jednej strony to najważniejsza stołeczna inwestycja, natomiast z drugiej, to możliwość zdobycia bezcennych doświadczeń związanych z prowadzeniem inżynieryjnej budowy. W dotychczasowej karierze uczestniczyliśmy w realizacji wielu obiektów o różnorodnym przeznaczeniu, jednak stacji metra jeszcze nie budowaliśmy. Przede wszystkim najciekawszym dla nas aspektem tego kontraktu jest spotkanie się z rzadko stosowanymi w budownictwie technologiami oraz nietypowymi rozwiązaniami technicznymi. Niezwykle ważną kwestią jest również posiadanie zaufanego zespołu ze strony Inwestora (Spółka ASTALDI), który współpracując tworzy harmonijnie pracujący organizm. Możliwość pracy przy budowie stacji metra Targówek stanowi realną weryfikację umiejętności i kompetencji zdobytych na poprzednich kontraktach.

© Copyright 2022. Fundamental Group S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   Polityka Prywatności   Kontakt