Enter your keyword

Cordia oraz Fundamental Group świętują zawieszenie wiechy na osiedlu „Zielone Bemowo”

Cordia oraz Fundamental Group świętują zawieszenie wiechy na osiedlu „Zielone Bemowo”

Zakończony został pierwszy etap budowy osiedla „Zielone Bemowo” węgierskiego dewelopera mieszkaniowego, Cordia. W związku z tym 21 września odbyła się tradycyjna wiecha, zorganizowana przez Fundamental Group, generalnego wykonawcę.

Wiecha odbyła się w związku z zakończeniem bardzo ważnego etapu prac, jakim jest zamknięcie stanu surowego budynków. Co więcej – etap ten został zrealizowany zgodnie przyjętym harmonogramem.

To dla nas bardzo ważny moment, a zarazem sygnał, że budowa będzie gotowa zgodnie z naszymi planami, czyli w pierwszym kwartale 2019 roku. Niecierpliwie już czekamy na moment, gdy pojawią się tu pierwsi mieszkańcy i mamy nadzieję, że będą zadowoleni ze swojego zakupu. – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Cordia Polska.

Osiedle „Zielone Bemowo”, to czwarty w Polsce, a pierwszy w Warszawie projekt mieszkaniowy realizowany przez węgierskiego dewelopera. W pierwszym etapie składa się z trzech budynków wielorodzinnych. Znajdzie się w nich łącznie 112 mieszkań o powierzchni od 38 do 120 m2 oraz 8 lokali usługowych na parterze budynków. Już na tym etapie realizacji osiedla 50% mieszkań znalazło kupców, w ofercie wciąż znajdują się mieszkania 2 i 3-pokojowe o metrażach 42-119 m2.

W uroczystym zawieszeniu wiechy wziął udział także Leszek Stankiewicz, wiceprezes zarządu, dyrektor generalny w Fundamental Group.

Zielone Bemowo to pierwsze osiedle, które budujemy wspólnie z Cordią. Jesteśmy dumni, że wspólnie udało nam się spotkać i działać. Przed nami nowe wyzwania, które sukcesywnie będziemy realizować przez kolejne miesiące. Niemniej wzajemna synergia potwierdza, że tworzymy zgrany team. Jako generalny wykonawca, który ma już ugruntowaną pozycję na rynku, posiadamy stałą załogę o wysokich kwalifikacjach, która sprawdza się przy realizacji tego projektu.  – komentuje.

Ze względu na lokalizację, osiedle „Zielone Bemowo”, to idealne miejsce dla osób, które poszukują spokoju, a zarazem zależy im na szybkim dojeździe do centrum miasta. Bliskość PLANOWANEJ stacji metra Lazurowa i strategicznego węzła komunikacyjnego przy rondzie Radia Wolna Europa sprawia, że komunikacja z pozostałymi dzielnicami Warszawy jest bardzo dobra. Pomiędzy budynkami powstanie zewnętrzna siłownia oraz plac zabaw dla dzieci, lokale od strony ul. Lazurowej przeznaczone zostaną na punkty usługowe.  Dla lokatorów przewidziane są także podziemne miejsca parkingowe. Na przełomie 2018 i 2019 roku Cordia planuje rozpoczęcie II etapu budowy osiedla, w ramach którego powstanie 200 mieszkań.

O Cordia i Grupie Futureal

Grupa Futureal to wiodąca w Europie Środkowowschodniej i jedna z 20 największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich. Wartość zrealizowanych w przeciągu ostatnich 12 lat przez grupę inwestycji budowlanych o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. wynosi 1,15 mld EUR. Obecnie w toku jest 39 nowych projektów o powierzchni powyżej 900 tys. mkw. o wartości 1,5 mld EUR.

Cordia to węgierska firma będąca wiodącym deweloperem nieruchomości mieszkaniowych, obecna na trzech rynkach Europy Środkowo-Wschodniej: na Węgrzech, w Polsce i Rumunii. Dotychczas firma wybudowała 150 tys. mkw. nieruchomości mieszkaniowych, kolejne 250 tys. mkw. jest w trakcie realizacji. W Polsce firma rozwija intensywnie działalność od 2013 r. Obecnie realizuje inwestycje w Krakowie
i w Warszawie obejmujące łącznie ponad 500 mieszkań.

© Copyright 2022. Fundamental Group S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   Polityka Prywatności   Kontakt