Enter your keyword

Cordia i Fundamental Group wybudują Zielone Bemowo

Fundamental Group wygrała przetarg na budowę I etapu osiedla Zielone Bemowo przy ul. Lazurowej w Warszawie dla polskiego oddziału węgierskiego dewelopera mieszkaniowego Cordia. Rozpoczęcie prac przewidziano jeszcze w grudniu br., a zakończenie robót zaplanowano na I kwartał 2019 r. Inwestycję sfinansuje Bank Zachodni WBK.

– Nasz pierwszy projekt mieszkaniowy w Warszawie zrealizujemy wspólnie z Fundamental Group. Cieszę się, że udało nam się pozyskać jako generalnego wykonawcę firmę o tak ugruntowanej pozycji na rynku. Jest to sprawdzony i solidny partner dla deweloperów mieszkaniowych, który ma na swoim koncie wiele nowoczesnych zespołów osiedlowych o wysokim standardzie. Nie mam wątpliwości, że nasza współpraca okaże się owocna dla przyszłych lokatorów Zielonego Bemowa – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordia Polska.

Osiedle Zielone Bemowo w pierwszym etapie składa się z trzech budynków wielorodzinnych. Znajdzie się w nich łącznie 112 mieszkań o powierzchni od 38 do 120 mkw. oraz 8 lokali usługowych na parterze budynków. Pomiędzy budynkami powstanie zewnętrzna siłownia oraz plac zabaw dla dzieci. Dla lokatorów przewidziane są także podziemne miejsca parkingowe. Ponadto osiedle położony jest obok powstającej stacji metro Lazurowa i przy strategicznym węźle komunikacyjnym przy rondzie Radia Wolna Europa.

– Nasza firma jest generalnym wykonawcą obecnym na polskim rynku budowlanym już od 1991 r. Zielone Bemowo to pierwsze osiedle, które wybudujemy wspólnie z Cordią. Jest nam bardzo miło powitać Cordię wśród naszych partnerów. Dobrze wiedzieć, że cieszymy się w branży nieruchomości dobrą opinią i zaufaniem deweloperów – komentuje Leszek Stankiewicz, wiceprezes zarządu, dyrektor generalny w Fundamental Group.

Cordia wchodzi w skład międzynarodowej grupy Futureal, która jest liderem na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie Cordia realizuje w Polsce trzy duże inwestycje – dwie w Krakowie oraz Zielone Bemowo w Warszawie.

© Copyright 2022. Fundamental Group S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   Polityka Prywatności   Kontakt